Style Selector
Layout Style
Boxed Background Patterns
Boxed Background Images
Color Scheme

Koncert uczniów w ramach programu VYC

W sobotę 26.02.2022 r. o godz. 11:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbył się koncert podsumowujący warsztaty w ramach pierwszej polskiej edycji projektu The New York Philharmonic Very Young Composers Program®

Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły: Antonina Sotkowska (rytmika), Zuzanna Wardaszka (altówka), Barbara Zielińska (gitara) i Piotr Piórek (trąbka) oraz prof. Agnieszka Mroczek jako Teaching Artist.

Warsztaty kompozytorskie były prowadzone w języku angielskim przez muzyków z Nowego Jorku – pomysłodawcę całego przedsięwzięcia, kompozytora i kontrabasistę Filharmonii Nowojorskiej Jona Deaka oraz kompozytorkę Jess L. Marlor, towarzyszyli im przygotowani do współpracy przy projekcie polscy nauczyciele.

Program istnieje już 25 lat (https://nyphil.org/education/partnerships/very-young-composers) a jego założeniem jest rozwijanie umiejętności kompozytorskich dzieci i młodzieży.

Podczas Koncertu zespół Hashtag Ensemble wykonał utwory młodych kompozytorów, które powstały podczas Warsztatów.

Gratulujemy serdecznie!!!

 

Skip to content