Konkurs CEA Wokalistyka Jazzowa 2022

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MUZYCZNY CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

WOKALISTYKA JAZZOWA – 8-9 kwietnia 2022 r.

Lista Laureatów Konkursu

Grand Prix

MIKOŁAJ KOZA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach
nauczyciel prowadzący – Marcelina Gawron
Bogusław Kaczmar – fortepian

KAROLINA BŁACHNIA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fr. Chopina w Warszawie - Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina
nauczyciel prowadzący – Agnieszka Wilczyńska
zespół akompaniujący:
Piotr Andrzejewski - fortepian
Maciej Baraniak – kontrabas
Aleksander Myszkowski – perkusja

JAN PIWOWARCZYK
Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie
nauczyciel prowadzący – Katarzyna Blat
Franciszek Raczkowski – fortepian

nie przyznano

MICHALINA FECEK
Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu – Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina
nauczyciel prowadzący – Aleksandra Pura-Cidyło
Grzegorz Tomkowski – fortepian

Wyróżnieni nauczyciele

• Marcelina Gawron - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach
  • Agnieszka Wilczyńska - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
  • Katarzyna Blat - Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie

Wyróżnieni akompaniatorzy

• Bogusław Kaczmar - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach
  • zespół akompaniujący: Trio – uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
    Piotr Andrzejewski - fortepian
    Maciej Baraniak – kontrabas
    Aleksander Myszkowski – perkusja

Wyniki konkursu (pdf)

Informacje:

1. Ogólnopolski Konkurs Muzyczny Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii Wokalistyka Jazzowa odbędzie się w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej 56, w terminie 8 - 9 kwietnia 2022 r.
  2. Wszelkie informacje (zasady organizacji, regulamin, formularz zgłoszeniowy, harmonogram, wyniki poszczególnych etapów etc.) publikowane będą na stronie internetowej https://szkola.bednarska.art.pl/konkurs-cea-wokalistyka-jazzowa-2022/
  3. Zgłoszenie udziału w Konkursie należy przesłać do dnia 21 marca b.r. wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy on-line /termin zgłoszeń minął, formularz został wyłączony/.
    Prosimy o zwrócenie uwagi na poprawność podawanych danych dotyczących wykonywanego repertuaru tj . kompozytor, autor słów, tytuł utworu etc.
    Sugestie dotyczące preferowanej godziny próby/występu prosimy podać w polu "uwagi". Postaramy się je zrealizować w miarę możliwości organizacyjnych.
  4. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo na adres „email do kontaktu” podany w zgłoszeniu.
  5. Ramowy plan prób i przesłuchań zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły oraz przesłany do uczestników drogą elektroniczną do dnia 30 marca b.r. Krótkie próby na Sali Teatralnej będą możliwe w dniu Konkursu – przed i w przerwach pomiędzy przesłuchaniami.
  6. Uczestników Konkursu oceniać będzie Jury w składzie:
  • dr hab. Janusz Szrom przewodniczący
  • dr hab. Anna Serafińska
  • dr Anna Gadt
  • Andrzej Dąbrowski
  • prof. Włodzimierz Nahorny
  1. Nagrody:
    - Grand Prix - 10 000 zł
    - I miejsce - 9 000 zł
    - II miejsce - 7 000 zł
    - III miejsce - 5 000 zł
    Laureat GRAND PRIX dodatkowo wystąpi podczas Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniu 27 maja 2022 r. w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 21.
  2. Organizatorzy zapewniają do przesłuchań konkursowych obsługę techniczną (nagłośnienie) oraz podstawowe instrumentarium takie jak perkusję, wzmacniacze gitarowe i basowe, fortepian, kontrabas.
  3. Uczestnicy przesłuchań, pedagodzy, osoby towarzyszące we własnym zakresie dokonują rezerwacji oraz pokrywają opłaty za przejazdy, nocleg i wyżywienie. Biuro organizacji konkursu nie pośredniczy w sprawach zakwaterowania i wyżywienia.
  4. Biuro Organizacyjne Konkursu:
    Ewelina Kliczkowska – koordynator, tel. kom. 517 794 761
    Agnieszka Wachnik - koordynator