Konkurs Muzyczny CEA – Zespoły Jazzowe

W naszej Szkole na zlecenie Centrum Edukacji Artystycznej odbył się Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CEA dla uczniów Szkół Muzycznych II st. w kategorii ZESPOŁY JAZZOWE.

Konkurs odbywał sie w 2 etapach:
– Etap I – ocena nadesłanych nagrań
– Etap II – 7 kwietnia 2017, ocena prezentacji zespołów zakwalifikowanych po I etapie

Do konkursu przystąpiło 9 zespołów, do przesłuchań finałowych zakwalifikowanych zostało 6 uczestników.

Po wysłuchaniu występów konkursowych Jury przyznało następujące nagrody:

GrandPrix konkursuPSJ Trio
Michał Skwierczyński - gitara, Piotr Iwański - fortepian, Jan Wierzbicki - kontrabas
Nauczyciel - Andrzej Święs

I miejsce - Up Time Squad
Robert Wypasek - saksofon,  Michał Niedbała - fortepian,  Mikołaj Sikora - kontrabas,  Kevin Mielewczyk - perkusja
Nauczyciel - Waldemar Różański
Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie

II miejsceGołos/Aftyka/Sojka Trio
Emilia Gołos - fortepian, Michał Aftyka - kontrabas, Marcin Sojka - perkusja
Nauczyciel - Michał Tokaj

III miejsceAkceiso
Katarzyna Osterczy - wokal,  Michał Aftyka - kontrabas, Kacper Majewski - perkusja, Bartek Szymczak - fortepian
Nauczyciel - Ryszard Borowski
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Jury przyznało także wyróżnienia indywidualne:

Michał Skwierczyński - gitara (z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie)
- za dojrzałość artystyczną oraz niebanalne kompozycje
Marcin Konieczkowicz - saksofon altowy (ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie)
- za wysoki poziom wykonawczy
Marta Wajdzik - saksofon altowy (z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej)
- najlepszy solista konkursu
Robert Wypasek -  saksofon tenorowy (z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie)
- za wysoki poziom wykonawczy

Wyróżnieni zostali także nauczyciele:

Andrzej Święs - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Michał Tokaj - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Ryszard Borowski - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Waldemar Różański - Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie

Dziękujemy całej ekipie organizacyjnej konkursu (Ewelina Kliczkowska, Katarzyna Zimak, Dorota Szpalerska, Bolesław Scholl, Jakub Zaczkowski, Piotr Aseer, Kazimierz Skarul) oraz wolontariuszom (Natalia Kordiak, Paweł Zwierzyński-Pióro).
Dzięki Wam przesłuchania finałowe przebiegły bardzo sprawnie.
Specjalne podziękowania dla prof. Krzysztofa Gradziuka, bez którego pomocy wiele rzeczy by się nie wydarzyło.