Konkurs Muzyczny CEA – Zespoły Jazzowe

W naszej Szkole na zlecenie Centrum Edukacji Artystycznej odbył się Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CEA dla uczniów Szkół Muzycznych II st. w kategorii ZESPOŁY JAZZOWE.

Konkurs odbywał sie w 2 etapach:
– Etap I – ocena nadesłanych nagrań
– Etap II – 7 kwietnia 2017, ocena prezentacji zespołów zakwalifikowanych po I etapie

Do konkursu przystąpiło 9 zespołów, do przesłuchań finałowych zakwalifikowanych zostało 6 uczestników.

Po wysłuchaniu występów konkursowych Jury przyznało następujące nagrody:

GrandPrix konkursuPSJ Trio
Michał Skwierczyński – gitara, Piotr Iwański – fortepian, Jan Wierzbicki – kontrabas
Nauczyciel – Andrzej Święs

I miejsceUp Time Squad
Robert Wypasek – saksofon, Michał Niedbała – fortepian, Mikołaj Sikora – kontrabas, Kevin Mielewczyk – perkusja
Nauczyciel – Waldemar Różański
Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie

II miejsceGołos/Aftyka/Sojka Trio
Emilia Gołos – fortepian, Michał Aftyka – kontrabas, Marcin Sojka – perkusja
Nauczyciel – Michał Tokaj

III miejsceAkceiso
Katarzyna Osterczy – wokal, Michał Aftyka – kontrabas, Kacper Majewski – perkusja, Bartek Szymczak – fortepian
Nauczyciel – Ryszard Borowski
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Jury przyznało także wyróżnienia indywidualne:

Michał Skwierczyński – gitara (z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie)
– za dojrzałość artystyczną oraz niebanalne kompozycje
Marcin Konieczkowicz – saksofon altowy (ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie)
– za wysoki poziom wykonawczy
Marta Wajdzik – saksofon altowy (z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej)
– najlepszy solista konkursu
Robert Wypasek – saksofon tenorowy (z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie)
– za wysoki poziom wykonawczy

Wyróżnieni zostali także nauczyciele:

Andrzej Święs – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Michał Tokaj – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Ryszard Borowski – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Waldemar Różański – Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie

Dziękujemy całej ekipie organizacyjnej konkursu (Ewelina Kliczkowska, Katarzyna Zimak, Dorota Szpalerska, Bolesław Scholl, Jakub Zaczkowski, Piotr Aseer, Kazimierz Skarul) oraz wolontariuszom (Natalia Kordiak, Paweł Zwierzyński-Pióro).
Dzięki Wam przesłuchania finałowe przebiegły bardzo sprawnie.
Specjalne podziękowania dla prof. Krzysztofa Gradziuka, bez którego pomocy wiele rzeczy by się nie wydarzyło.