Mała Narodowa

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. odbyły się dwa koncerty projektu Mała Narodowa. Uczniowie naszej Szkoły zaśpiewali i zagrali wraz z profesjonalistami – artystami chóru i orkiestry Filharmonii Narodowej.
W programie znalazły się kolędy Witolda Lutosławskiego oraz tradycyjne piosenki amerykańskie zinstrumentowanych przez Aarona Coplanda.
Koncertami dyrygował Paweł Kapuła (asystent Dyrektora Artystycznego FN), utworami na chór a’capella dyrygował Bartosz Michałowski (Dyrektor Chóru FN).
Dziękuję Filharmonii Narodowej w Warszawie za zaproszenie do udziału w tym znakomitym projekcie edukacyjnym, młodzieży za serce i energię włożone w nierzadko trudne i czasochłonne przygotowania do koncertu, a nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów i realizacji całego projektu.
Szczególne podziękowania dla:
– Romualda Gołębiowskiego za przygotowanie sekcji dętej,
– Marka Wrońskiego za przygotowanie sekcji instrumentów smyczkowych,
– Roberta Lawrence za przygotowanie chóru,
– Pawła Choiny za przygotowanie orkiestry.
Serdecznie gratuluję osiągniętych efektów – oba koncerty były dużym sukcesem artystycznym.
Dyrektor ZPSM im. F. Chopina w Warszawie
Prof. Paweł Skrzypek