Style Selector
Layout Style
Boxed Background Patterns
Boxed Background Images
Color Scheme

Ravel Piano Duo – koncert

„A Polish Kaleidoscope 2” – KONCERT duetu fortepianowego Ravel Piano DUO

21 stycznia o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się koncert „A Polish Kaleidoscope 2” promujący najnowszą płytę duetu fortepianowego Ravel Piano DUO.

„Polski kalejdoskop” to autorski projekt wyciągający z otchłani niebytu piękny i wartościowy repertuar napisany dla duetu fortepianowego. W 2015 roku pod tym tytułem ukazała się pierwsza płyta z muzyką polską na cztery ręce. Zachęcone jej przychylnym odbiorem, dobrymi recenzjami i w końcu nagrodą PAF FRYDERYK artystki kontynuowały poszukiwania muzyki, która zachwyci, którą warto grać, i wreszcie – którą warto oddać w ręce i uszy słuchaczy.

W październiku 2017 roku ukazał się „Polski kalejdoskop 2”. Tym razem treść płyty stanowią kompozcje wyłącznie na dwa fortepiany.

Zebrane na tej płycie utwory stanowią szczególną panoramę polskiej szkoły kompozytorskiej. Tworzone na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat, ukazują rozmaitość kierunków i tendencji artystycznych, bogactwo osobowości twórczych – kalejdoskop niepospolitych talentów. Jednocześnie wiele cech łączy tę muzykę: wywodzące się z neoklasycystycznego ducha dążenie do zwięzłości wypowiedzi, dbałość o formę, chętne sięganie do folkloru, motoryka, dominacja pierwiastka rytmicznego oraz zafascynowanie perkusyjnością nowoczesnego fortepianu.

Druga płyta serii „A Polish Kaleidoscope” dobrze charakteryzuje główny nurt zainteresowań pianistek tworzących Ravel Piano DUO, świetnego zespołu, docenianego zarówno w kraju jak i na świecie.

Serdecznie zapraszamy do posłuchania na żywo muzyki i rozmowy o poszukiwaniach, pasji i realizacji muzycznych marzeń.
Spotkanie z Artystkami duetu Ravel Piano DUO poprowadzi Redaktor Naczelna magazynu Presto. Muzyka Film Sztuka Pani Kinga Anna Wojciechowska . Do zobaczenia!

Wstęp na koncert – Wolny

Start: godzina 17:00

Data: 21.01.2018r.

Miejsce: Sala koncertowa ZPSM im. F. Chopina w Warszawie (ul. Bednarska 11)

Partnerami wydarzenia są:
PRESTO. MUZYKA FILM SZTUKA, STOART – ZWIĄZEK ARTYSTÓW WYKONAWCÓW, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Bednarska)

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły:

POLMIC.PL – POLSKIE CENTRUM INFORMACJI MUZYCZNEJ, PKPZin, LongPlay.blox.pl, Hi-Fi i Muzyka

 

Skip to content