Studium (PSJ)

Policealne Studium Jazzu powstało w roku 1997 z inicjatywy Henryka Majewskiego, ówczesnego szefa Wydziału Jazzu. Idea powołania takiej szkoły odpowiadała na ogromne zainteresowanie kształceniem jazzowym wśród absolwentów szkół muzycznych II stopnia. Dzięki staraniom ówczesnej dyrektor Szkoły p. Krystyny Bentkowskiej kształcenie jazzowe na Bednarskiej poszerzone zostało o Policealne Studium Jazzu, które stało się częścią Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina. Studium kształci zawodowych muzyków jazzowych.

Obecnie Policealne Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie nosi imię Henryka Majewskiego.

Nauka w Policealnym Studium Jazzu trwa trzy lata.

Nasi pedagodzy:

• Wojciech Zieliński – aranżacja
  • Bogdan Hołownia – akompaniament dla wokalistyki jazzowej
  • Jakub Lubowicz – akompaniament dla wokalistyki jazzowej

W historii Studium naszymi pedagogami byli również:
Henryk Majewski (†) – trąbka, twórca Wydziału, Andrzej Trzaskowski (†) – aranżacja, Zbigniew Namysłowski – saksofon, zespoły jazzowe, Kuba Stankiewicz – fortepian, Janusz Skowron – fortepian, Jan „Ptaszyn” Wróblewski – big-band, Ewa Bem – wokalistyka jazzowa, Grzegorz Nagórski – puzon, Paweł Perliński – harmonia jazzowa, Piotr Rodowicz – historia muzyki jazzowej, Jarosław Małys – fortepian, Zbigniew Brzyszcz – saksofon, Brandon Furman – gitara, Mariusz Mielczarek – saksofon, Zbigniew Jaremko – saksofon, big-band, Henryk Miśkiewicz – zespoły jazzowe, big-band, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Zbigniew Wegehaupt (†) – kontrabas, Michał Barański – kontrabas, Maciej Ulatowski – fortepian obowiązkowy, Marcin Małecki (†) – fortepian obowiązkowy, Marcin Lutrosiński – fortepian obowiązkowy, Janusz Szrom – wokalistyka jazzowa, Michał Kulenty (†) – saksofon, Sławomir Rosiak – puzon, Michał Tomaszczyk – big-band, Krzysztof Barcik – gitara.