Wokalistyka Jazzowa 2018 – przesłuchania CEA

RAMOWY PLAN PRZESŁUCHAŃ

10.50 – 11.30 - próby w Sali Teatralnej (nr 1 – 4) 4 os .po 10 min
11.30 – 12.00 - przerwa techniczna/ew. korekta fortepianu
12.00 – 13.05 - Przesłuchania (nr 1 - 4)

Obrady komisji - 13.05 – 15.15

13.05 – 13.15 - przerwa techniczna
13.15 – 14.25 - próby w Sali Teatralnej (nr 5 - 9) 5 os .po 10 min
/13.45 – montaż sekcja jazz Lublin/
14.25 – 15.15 - przerwa techniczna / ew. korekta fortepianu
15.15 – 16.50 - Przesłuchania (nr 5 - 9)

Obrady komisji

Przesłuchania CEA – informacje:

1. Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas wokalistyki jazzowej odbędą się w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej 56, w terminie 3 grudnia 2018 r.

2. Zgłoszenie udziału w Przesłuchaniach należy przesłać wyłącznie drogą mailową na adres:
    koncerty@bednarska.art.pl do dnia  16 listopada 2018.
    temacie maila prosimy podać zapis "przesłuchania wokalistyka jazzowa"
    Karta zgłoszenia - do pobrania.
    Ze względów organizacyjnych, prosimy o elektroniczne wypełnienie zgłoszenia, a następnie przesłanie formularza w dwóch formatach:
  • pdf – skan z podpisem dyrektora szkoły uczestnika
  • formacie edytowalnym (np. Word)
    W polu „uwagi” prosimy o podanie formy akompaniamentu np. fortepian, zespół instrumentalny (nazwiska członków zespołu + instrument)
    Prosimy również o zwrócenie uwagi na poprawność danych dotyczących wykonywanego repertuaru tj . kompozytor, tytuł utworu etc.
  1. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone pocztą elektroniczną na adres email (szkoły, uczestnika, nauczyciela) podany w zgłoszeniu.
  2. Obowiązujący program Przesłuchań:
  • Ballada jazowa
  • Utwór w konwencji muzyki swingowej oparty na progresji II-V-I
  • Utwór oparty na podziałach ósemkowych (jazz rock, funk, bossa nova, samba, ballada popowa).
  • Utwór z polskim tekstem w dowolnej stylistyce
  • Utwór dowolny

W jednym z utworów musi się znaleźć fragment zrealizowany techniką scat (wokaliza, improwizacja, transkrypcja)
    Czas trwania programu do 20 minut.

1. Skład komisji oceniającej:
  • dr hab. Janusz Szrom |Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu - przewodniczący
  • dr Anna Stępniewska-Gadt | Akademia Muzyczna w Katowicach
  • Izabela Zając | Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
  1. Ramowy plan prób i przesłuchań zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły do dnia 26 listopada. Krótkie próby na Sali teatralnej będą możliwe przed i w przerwach pomiędzy przesłuchaniami.
  2. Organizatorzy zapewniają do przesłuchań konkursowych obsługę techniczną (nagłośnienie) oraz podstawowe instrumentarium takie jak perkusję, wzmacniacze gitarowe i basowe, fortepian, kontrabas.
  3. Uczestnicy przesłuchań, pedagodzy, osoby towarzyszące we własnym zakresie dokonują rezerwacji oraz pokrywają opłaty za przejazdy, nocleg i wyżywienie. Biuro organizacji nie pośredniczy w sprawach zakwaterowania i wyżywienia.
  4. Podczas przesłuchań czynny będzie bufet szkolny.
  5. Więcej informacji na stronie Centrum Edukacji Artystycznej
  6. Biuro Organizacyjne Przesłuchań:
    Ewelina Kliczkowska – koordynator, tel. kom. 517 794 761
    e-mail:   koncerty@bednarska.art.pl