Wokalistyka Jazzowa – przesłuchania CEA

CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
DLA UCZNIÓW KLAS WOKALISTYKI JAZZOWEJ

20 listopada 2017r.

Przesłuchania CEA – informacje:

1. Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas wokalistyki jazzowej odbędą się w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej 56, w terminie 20 listopada 2017r.
  2. Zgłoszenie udziału w Przesłuchaniach należy przesłać wyłącznie drogą mailową na adres:
    koncerty@bednarska.art.pl do dnia 8 listopada 2017.
    temacie maila prosimy podać zapis „przesłuchania wokalistyka jazzowa”
    Karta zgłoszenia – do pobrania.
    Ze względów organizacyjnych, prosimy o elektroniczne wypełnienie zgłoszenia, a następnie przesłanie formularza w dwóch formatach:
  • pdf – skan z podpisem dyrektora szkoły uczestnika
  • formacie edytowalnym (np. Word)
    W polu „uwagi” prosimy o podanie formy akompaniamentu np. fortepian / podkład muzyczny / zespół instrumentalny (nazwiska członków zespołu + instrument)
    Prosimy również o zwrócenie uwagi na poprawność danych dotyczących wykonywanego repertuaru tj . kompozytor, tytuł utworu etc.
  1. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone pocztą elektroniczną na adres email (szkoły, uczestnika, nauczyciela) podany w zgłoszeniu.
  2. Obowiązujący program Przesłuchań:
  • Ballada jazowa
  • Utwór w konwencji muzyki swingowej oparty na progresji II-V-I
  • Utwór oparty na podziałach ósemkowych ( jazz rock, funk, bossa nova, samba, ballada popowa )
    Wymagane jest wykonanie jednego utworu w języku polskim.
    Czas trwania programu do 20 minut.
  1. Skład komisji oceniającej:
  • dr hab. Janusz Szrom |Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – przewodniczący
  • dr hab. Anna Serafińska | Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie
  • dr Anna Stępniewska-Gadt | Akademia Muzyczna w Katowicach
  1. Ramowy plan prób i przesłuchań zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły do dnia 13 listopada. Krótkie próby na Sali teatralnej będą możliwe przed i w przerwach pomiędzy przesłuchaniami.
  2. Organizatorzy zapewniają do przesłuchań konkursowych obsługę techniczną (nagłośnienie) oraz podstawowe instrumentarium takie jak perkusję, wzmacniacze gitarowe i basowe, fortepian, kontrabas.
  3. Uczestnicy przesłuchań, pedagodzy, osoby towarzyszące we własnym zakresie dokonują rezerwacji oraz pokrywają opłaty za przejazdy, nocleg i wyżywienie. Biuro organizacji nie pośredniczy w sprawach zakwaterowania i wyżywienia.
  4. Podczas przesłuchań czynny będzie bufet szkolny.
  5. Więcej informacji na stronieCentrum Edukacji Artystycznej zakładka „Przesłuchania”.
  6. Biuro Organizacyjne Przesłuchań:
    Ewelina Kliczkowska – koordynator, tel. kom. 517 794 761
    e-mail: koncerty@bednarska.art.pl