Style Selector

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

Afisz

Harmonogram w pliku pdf

Przesłuchania CEA – informacje:

1. Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas wokalistyki jazzowej odbędą się w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej 56, w terminie 5 marca 2020r.
  2. Regulamin badania jakości kształcenia muzycznego oraz regulamin pracy komisji dostępny jest na stronie Centrum Edukacji Artystycznej zakładka „Przesłuchania Muzyczne” https://cea-art.pl/przesluchania-cea
  3. Zgłoszenie udziału w Przesłuchaniach należy przesłać wyłącznie drogą mailową na adres:
    koncerty@bednarska.art.pl do dnia 17 lutego 2020r.
    W temacie maila prosimy podać zapis „przesłuchania wokalistyka jazzowa”

Karta zgłoszenia – do pobrania (plik docx)
    Ze względów organizacyjnych, prosimy o elektroniczne wypełnienie zgłoszenia, a następnie przesłanie formularza w dwóch formatach:

• pdf – skan z podpisem dyrektora szkoły uczestnika
  • formacie edytowalnym (np. Word)
    W polu „uwagi” prosimy o podanie formy akompaniamentu np. fortepian / podkład muzyczny / zespół instrumentalny (nazwiska członków zespołu + instrument) Prosimy również o zwrócenie uwagi na poprawność danych dotyczących wykonywanego repertuaru tj . kompozytor, autor słów, tytuł utworu etc.
    Wszelkie sugestie odnośnie godziny występu respektowane będą w miarę możliwości.
  1. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone pocztą elektroniczną na adres email (szkoły, uczestnika, nauczyciela) podany w zgłoszeniu.
  2. Obowiązujący program Przesłuchań:
  • Ballada jazowa
  • Utwór w konwencji muzyki swingowej oparty na progresji II-V-I
  • Utwór oparty na podziałach ósemkowych (jazz rock, funk, bossa nova, samba, ballada popowa).
  • Utwór z polskim tekstem w dowolnej stylistyce
  • Utwór dowolny

W jednym z utworów musi się znaleźć fragment zrealizowany techniką scat (wokaliza, improwizacja, transkrypcja)
    Czas trwania programu do 20 minut.

1. Skład komisji oceniającej:
  • dr hab. Janusz Szrom – przewodniczący
  • dr hab. Anna Serafińska
  • dr hab. Inga Lewandowska
  • dr Krystyna Stańko
  • dr Olga Boczar
  1. Harmonogram prób, przesłuchań oraz konsultacji zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły do dnia 25 lutego 2020r. Krótkie próby akustyczne na Sali Teatralnej będą możliwe przed oraz w przerwach pomiędzy przesłuchaniami.
  2. Organizatorzy zapewniają do przesłuchań konkursowych obsługę techniczną (nagłośnienie) oraz podstawowe instrumentarium takie jak perkusję, wzmacniacze gitarowe i basowe, fortepian, kontrabas.
  3. Uczestnicy przesłuchań, pedagodzy, osoby towarzyszące we własnym zakresie dokonują rezerwacji oraz pokrywają opłaty za przejazdy, nocleg i wyżywienie. Biuro organizacji nie pośredniczy w sprawach zakwaterowania i wyżywienia.
  4. Podczas przesłuchań czynny będzie bufet szkolny.
  5. Biuro Organizacyjne Przesłuchań:
    Ewelina Kliczkowska – koordynator, tel. kom. 517 794 761
    e-mail: koncerty@bednarska.art.pl