Style Selector
Layout Style
Boxed Background Patterns
Boxed Background Images
Color Scheme

Zbigniew Namysłowski – pożegnanie

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnego polskiego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego.
W imieniu społeczności szkolnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie składamy najszersze kondolencje Rodzinie i Najbliższym.

Pożegnanie odbędzie się 2 marca 2022 roku (w środę) o godz. 13.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Powązki Stare (od bramy IV) do grobu rodzinnego.

Odszedł nie tylko wspaniały człowiek i artysta, ale także zaangażowany pedagog, który wykształcił pokolenia wspaniałych muzyków w sekcji jazzu Bednarskiej.

Zbigniew Namysłowski od 2011 roku przez osiem lat prowadził w naszej Szkole zespół Bednarska Superband, złożony z najzdolniejszych uczniów Wydziału Jazzu i Policealnego Studium Jazzu. Był nauczycielem niezwykle lubianym i szanowanym przez młodzież, która ogromnie doceniała jego wiedzę, doświadczenie, pasję i oddanie muzyce.

Nadal mamy w pamięci ich niezapomniany występ, który odbył się 30.05.2016 r. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
W dwuczęściowym koncercie pod dyrekcją i z udziałem Zbigniewa Namysłowskiego zaprezentowały się dwa składy Superbandu – jeden złożony z ówczesnych uczniów oraz drugi, złożony z absolwentów Szkoły.

Nagrania z tego koncertu w komplecie z partyturami i nutami dla każdego instrumentu wydane zostały na dwupłytowym albumie, który jako materiał dydaktyczny dostępny jest dla wszystkich szkół muzycznych w Polsce.

Pomyślmy chwilę o Mistrzu Zbigniewie słuchając jednej z Jego kompozycji ze wspomnianej płyty Bednarska Superband.


Z. Namysłowski - Equivalent In Nature

 

Skip to content